Fotbal: Sânmărtean, votat de suporteri omul meciului cu Feroe

Lucian Sânmărtean, fotbalistul naționalei României, a fost votat de suporteri omul meciului cu Insulele Feroe, câștigat cu 1-0, duminică, în Grupa F a preliminariilor Euro 2016, anunță FRF.

Suporterii prezenți duminică seara pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești au fost invitați, în programul de meci, să aleagă omul meciului pentru a putea câștiga una din cele 10 invitații duble la întâlnirea România — Grecia. În urma voturilor trimise de fani pe suporteri@frf.ro, omul meciului a fost desemnat Lucian Sânmărtean, jucător care a obținut lovitura liberă din care "tricolorii" au reușit să înscrie unicul gol al partidei .

Printre ceilalți jucători ai echipei naționale nominalizați de titlul de omul meciului s-au numărat Vlad Chiricheș, Claudiu Keșeru, Răzvan Raț, Costel Pantilimon, Paul Papp și Mihai Pintilii.

Cei 10 câștigători ai invitațiilor duble la meciul România — Grecia, din 7 septembrie 2015, sunt: Ovidiu Grozea, Florin Baudici, Mihai Ispas, Dragoș Mândescu, Radu Mădălina, Sânziana Amira, Victor Blidaru, Cristian Radu, Emanuel Gheorghe, Remus Martinescu.

Câștigătorii vor fi contactați în această săptămână pentru a afla detaliile cu privire la premiul câștigat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

3 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

4 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate