Fotbal: Steaua - ȚSKA Sofia 1-0, în meci amical

Steaua București a învins formația bulgară ȚSKA Sofia cu scorul de 1-0 (1-0), marți seara, într-un meci amical jucat la Susesi Sport Center din stagiul de pregătire din Antalya.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Adrian Popa (45), care a avut și o bară, în minutul 60.

Cu acest prilej a debutat la campioana României fostul atacant dinamovist George Țucudean, intrat în repriza secundă în locul lui Keșeru.

La bulgari au jucat și ex-dinamovistul Galcev, ex-rapidistul Milisavljevic sau fostul stelist Nikolic.

Antrenorul Constantin Gâlcă a aliniat următoarea echipă: Cojocaru — Papp, Luchin (Râpă, 68), Varela, Toșca — Prepeliță (căpitan), Breeveld (Bourceanu, 61) — Ad. Popa (Vâlceanu, 83), Rusescu (N. Stanciu, 68), Chipciu (Tănase, 61) — Keșeru (Țucudean, 68).

Liderul campionatului bulgar a utilizat echipa: Yassine El Kharroubi — Vențislav Vasilev (Supusepa, 68), Plamen Kraciunov, Marin Orsulic, Tonci Kukoc (Denis Pricinenko) — Sunny (Galcev, 68), Marquinhos (I. Stoianov, 68) — Toni Silva (Amancio Fortes, 68), Juan Felipe (Brkljaca, 68), Nemanja Milisavljevic (Vitanov, 68) — Stefan Nikolic (Aurelien Joachim, 68)

Steaua, învinsă sâmbătă de Sturm Graz (Austria), cu 2-0, va juca următoarele meciuri pe 6 februarie cu Sparta Praga (Cehia) și pe 8 februarie cu NK Maribor (Slovenia), dar fără cei opt jucători convocați la lotul divizionar. Partidele se dispută pentru trofeul 'Susesi Winter League'. AGERPRES

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia