Fotbal: Steaua va juca meciuri amicale cu Borussia Dortmund, Sparta Praga și ȚSKA Sofia

Fotbal: Steaua va juca meciuri amicale cu Borussia Dortmund, Sparta Praga și ȚSKA Sofia

Steaua București, campioana României la fotbal, va disputa șase partide amicale în stagiile de pregătire din Spania și Turcia, cu echipe importante precum Borussia Dortmund, Sparta Praga sau ȚSKA Sofia, potrivit programului anunțat pe site-ul oficial al clubului.

Cel mai important meci va fi cel cu Borussia Dortmund, pe 17 ianuarie, în Spania.

Steliștii s-au reunit vineri, la stadionul din cartierul Ghencea, iar primul turneu al iernii se va desfășura între 10 și 22 ianuarie, la Oliva Nova (Oliva Nova Beach & Golf Hotel), partida cu Borussia, care va avea loc pe pe Stadionul Enrico Perez din Alicante, fiind prima pentru ''roș-albaștri''.


populare
astăzi

1 Credeți că DNA va arunca o privire peste informația asta?

2 „Avea abonament la clubul de striptease Luna. Era un vampir” / Dezvăluiri, într-o nouă carte, despre „haremul” lui Putin

3 De citit... / Așa o fi? / Dezvăluiri care dau fiori despre șpăgile din afacerile cu armament ale României

4 La Kiev e noaptea cuțitelor lungi?

5 Oana Gheorghiu, prima reacție după declarațiile lui Carmen Uscatu: „Sunt surprinsă. Sper să nu fie o încercare de a mă înlătura din ONG”