Fotbal: Supercupa României-Timișoreana se va juca pe 8 iulie, la Constanța

Supercupa României-Timișoreana, care va opune campioana Steaua București și vicecampioana ASA Tg. Mureș, se va desfășura în data de 8 iulie, de la ora 21,00, pe stadionul ''Farul'' din Constanța, a hotărât Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal.

Comitetul de Urgență, compus din Răzvan Burleanu, președinte FRF, Gino Iorgulescu, prim-vicepreședinte FRF, Octavian Goga, vicepreședinte FRF, a luat hotărârea cu unanimitate de voturi, potrivit site-ului FRF.

Supercupa se dispută între campioană și vicecampioană având în vedere că Steaua a câștigat atât campionatul, cât și Cupa României, iar finalista competiției KO, Universitatea Cluj, a retrogradat în liga secundă. AGERPRES 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...