Fotbal: Torje a marcat golul victoriei pentru Osmanlispor, în meciul cu Galatasaray

Mijlocașul român Gabriel Torje a marcat golul victoriei echipei Osmanlispor FK cu scorul de 2-1 în deplasare cu campioana Galatasaray Istanbul, luni seara, în ultima partidă din etapa a doua a campionatului de fotbal al Turciei.

Torje a marcat în minutul 50, acesta fiind primul său gol pentru nou-promovată. Oaspeții au deschis scorul prin Serdar Deliktaș (30), dar Galata a restabilit egalitatea prin Selcuk Inan (42).

Gabi Torje a fost titular și a jucat 79 de minute, fiind înlocuit cu japonezul Takayuki Seto (ex-Astra Giurgiu). La Osmanlispor a debutat și atacantul Raul Rusescu, intrat în minutul 61 în locul lui Serdar Deliktaș. Fundașul polonez Lukasz Szukala (ex-Steaua) a fost doar rezervă la oaspeți.

Trei echipe au maximum de puncte după două runde (6), Kasimpașa, Antalyaspor și Trabzonspor, în timp ce Akhisar Belediye Genclik Ve Spor, Fenerbahce, Rizespor și Osmanlispor FK au câte patru puncte. Campioana Galatasaray, cu un punct, se află pe locul 13. AGERPRES