Fotbal: Un responsabil al clubului Real Madrid confirmă sosirea antrenorului Rafa Benitez

Fotbal: Un responsabil al clubului Real Madrid confirmă sosirea antrenorului Rafa Benitez

Vicepreședintele clubului Real Madrid, Eduardo Fernandez de Blas, a confirmat în mod accidental sosirea pe banca tehnică a grupării din capitala Spaniei a antrenorului Rafa Benitez, în locul italianului Carlo Ancelotti, care a fost demis săptămâna trecută.

Prezent la cea de-a 10-a aniversare a unui grup de suporteri madrileni (La Peńa Madridista Carabańa), De Blas a precizat: "Vreau să vă spun un singur lucru, doar unul singur: Carlo Ancelotti a fost un adevărat fenomen și se bucură de întreaga noastră apreciere. Până acum trei zile, el a fost cel mai bun antrenor din lume, așa cum a fost și Jose Mourinho, în urmă cu doi ani, și așa cum o să fie și Rafa Benitez, începând de săptămâna viitoare".

Anunțat de presa spaniolă ca posibil înlocuitor al lui Ancelotti, Rafa Benitez și-a anunțat joi plecarea de la echipa italiană SCC Napoli. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Cât de prost trebuie să fii!” / Doi români filmați alergând pe pistă după un avion Wizz Air, după ce au spart un buton de urgență

2 Fiul lui Tudorel Toader, acuzat de hărțuire sexuală de două studente. Reacția fostului ministru: „Vom lăsa justiţia să decidă”

3 Dave Smith, reputat comedian american, la Joe Rogan: „În România există o corupție primitivă, în SUA una sofisticată”

4 BREAKING Guvernul a publicat proiectul care interzice cumulul pensie-salariu la stat / Ce bugetari rămân doar cu 15% din pensie

5 Pe ăstea le-au epuizat, ce urmează? / „Rezervele sovietice infinite” sunt un mit care se destramă