FRR face clarificări în cazul arestării lui Teodor Borș

Federația Română de Rugby (FRR) și-a exprimat regretul, prin intermediul unui comunicat remis AGERPRES, pentru situația în care se afla jucătorul Teodor Borș, arestat pentru trafic de droguri.

FRR precizează că sportivul nu a făcut parte niciodată din vederile lotului (nici măcar lărgit) echipei naționale de seniori. El a făcut parte din lotul național U18 participant la Campionatul European în 2010.

Deși a fost inițial în vederile echipei U23 pentru meciul cu England Counties din iunie, el nu s-a prezentat la convocare și a fost înlocuit cu un alt jucător, menționează sursa amintită.

Teodor Borș a fost component al secției de rugby a CS Dinamo București în perioada 2012-2015, contractul său expirând la data de 10 august. AGERPRES 


populare
astăzi

1 De citit...

2 „Operațiunea Epic Fury a fost de o aroganță uluitoare. Un atac nuclear ar aduce Armaghedonul”

3 Scandal uriaș într-un colegiu de elită: fiul Marei Bănică ar fi fost bătut cu picioarele de un profesor. Poliția a emis ordin de protecție

4 Netanyahu, iritat după ce planurile Mossad privind o revoltă în Iran au eșuat: „scenariul rapid” nu s-a materializat

5 Un autocar cu 38 de copii s-a răsturnat pe Drumul Expres Pitești-Craiova, după ce a lovit un autoturism oprit, nesemnalizat