Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical

Reprezentativa Germaniei, campioana mondială en titre, a fost învinsă de naţionala Argentinei, cu scorul de 4-2, într-un meci amical disputat miercuri, la Dusseldorf.

Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile Germaniei au fost marcate de Schürrle '52 şi Götze '78.

Pentru Argentina, naţională pe care germanii au învins-o în finala Cupei Mondiale din Brazilia, au înscris Agüero '20, Lamela '40, F. Fernandez '47 şi Di Maria '50.

La meci au asistat 51.132 de spectatori.

Alte rezultate înregistrate miercuri, în partidele amicale interţări:

Ucraina - Republica Moldova 1-0

A marcat: Bezus '63

Letonia - Armenia 2-0

A marcat: Sabala '16, 75

Danemarca - Turcia 1-2

Au marcat: Agger '34 (penalti) / Sahan '55, Ozan Tufan '90+2

Cehia - SUA 0-1

A marcat: Bedoya '39

Anglia - Norvegia 1-0

A marcat: Rooney '68 (penalti)

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade