Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical

Reprezentativa Germaniei, campioana mondială en titre, a fost învinsă de naţionala Argentinei, cu scorul de 4-2, într-un meci amical disputat miercuri, la Dusseldorf.

Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile Germaniei au fost marcate de Schürrle '52 şi Götze '78.

Pentru Argentina, naţională pe care germanii au învins-o în finala Cupei Mondiale din Brazilia, au înscris Agüero '20, Lamela '40, F. Fernandez '47 şi Di Maria '50.

La meci au asistat 51.132 de spectatori.

Alte rezultate înregistrate miercuri, în partidele amicale interţări:

Ucraina - Republica Moldova 1-0

A marcat: Bezus '63

Letonia - Armenia 2-0

A marcat: Sabala '16, 75

Danemarca - Turcia 1-2

Au marcat: Agger '34 (penalti) / Sahan '55, Ozan Tufan '90+2

Cehia - SUA 0-1

A marcat: Bedoya '39

Anglia - Norvegia 1-0

A marcat: Rooney '68 (penalti)

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...