Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical

Reprezentativa Germaniei, campioana mondială en titre, a fost învinsă de naţionala Argentinei, cu scorul de 4-2, într-un meci amical disputat miercuri, la Dusseldorf.

Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile Germaniei au fost marcate de Schürrle '52 şi Götze '78.

Pentru Argentina, naţională pe care germanii au învins-o în finala Cupei Mondiale din Brazilia, au înscris Agüero '20, Lamela '40, F. Fernandez '47 şi Di Maria '50.

La meci au asistat 51.132 de spectatori.

Alte rezultate înregistrate miercuri, în partidele amicale interţări:

Ucraina - Republica Moldova 1-0

A marcat: Bezus '63

Letonia - Armenia 2-0

A marcat: Sabala '16, 75

Danemarca - Turcia 1-2

Au marcat: Agger '34 (penalti) / Sahan '55, Ozan Tufan '90+2

Cehia - SUA 0-1

A marcat: Bedoya '39

Anglia - Norvegia 1-0

A marcat: Rooney '68 (penalti)

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?