Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical

Reprezentativa Germaniei, campioana mondială en titre, a fost învinsă de naţionala Argentinei, cu scorul de 4-2, într-un meci amical disputat miercuri, la Dusseldorf.

Germania învinsă de Argentina, scor 4-2, într-un meci amical (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile Germaniei au fost marcate de Schürrle '52 şi Götze '78.

Pentru Argentina, naţională pe care germanii au învins-o în finala Cupei Mondiale din Brazilia, au înscris Agüero '20, Lamela '40, F. Fernandez '47 şi Di Maria '50.

La meci au asistat 51.132 de spectatori.

Alte rezultate înregistrate miercuri, în partidele amicale interţări:

Ucraina - Republica Moldova 1-0

A marcat: Bezus '63

Letonia - Armenia 2-0

A marcat: Sabala '16, 75

Danemarca - Turcia 1-2

Au marcat: Agger '34 (penalti) / Sahan '55, Ozan Tufan '90+2

Cehia - SUA 0-1

A marcat: Bedoya '39

Anglia - Norvegia 1-0

A marcat: Rooney '68 (penalti)

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia