Halep o întâlneşte pe Vaidisova, vineri, de la ora 17.00, la Miami Open

Simona Halep, locul 3 mondial, va juca împotriva sportivei cehe Nicole Vaidisova, beneficiara unui wild card şi locul 328 WTA, vineri, de la ora 17.00, pe arena centrală la Miami Open, conform programului anunţat pe site-ul oficial al competiţiei.

Halep şi Vaidisova, care se întâlnesc la Miami în turul doi, nu au mai fost adversare până în prezent.

În noaptea de vineri spre sâmbătă, nu înainte de ora 02.00, tot pe arena centrală, va avea loc meciul dintre numărul 1 mondial, americanca Serena Williams, şi Monica Niculescu, locul 70 WTA. Cele două au mai fost adversare o dată, în acest an, în turul doi la Indian Wells, învingătoare fiind Williams, scor 7-5, 7-5.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului