Handbal feminin: CSM București, prima calificată în sferturile Cupei României

CSM București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin, marți seara, după ce a învins în deplasare pe CSM Unirea Slobozia, cus corul de 26-21 (15-9).

Miercuri sunt programate celelalte partide din optimile de finală ale competiției:

CS Rapid București — SCM Craiova (Sala Sporturilor Rapid — București, 17,00)

Universitatea Neptun Constanța — HC Zalău (Sala Sporturilor — Constanța, 17,00)

HCM Rm. Vâlcea — CSM Ploiești (Sala Sporturilor Traian — Râmnicu Vâlcea, 18,00)

CSM Cetate Devatrans — SC Mureșul Tg. Mureș (Sala Sporturilor — Deva, 18,00)

ASC Corona 2010 Brașov — HCM Baia Mare (Sala Sporturilor Dumitru Popescu-Colibași — Brașov, 18,00, Digi Sport)

U Alexandrion Cluj — CSU Știința București (Sala Polivalentă — Cluj-Napoca, 18,30)

HC Dunărea Brăila — HCM Roman (Sala Sporturilor Danubius — Brăila, 19,45, Digi Sport)

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia