Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, calificați în semifinalele probei de dublu de la Halle

Românul Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer, capi de serie 1, s-au calificat miercuri în semifinalele probei de dublu a turneului pe iarbă de la Halle (Germania), dotat cu premii de 1.574.640 euro, după ce au învins perechea germană Dustin Brown/Lennard Struff cu 6-7(4), 6-1, 10-7. 

Tecău și Rojer și-au asigurat un cec de 23.990 euro pentru calificarea în semifinale plus 180 puncte ATP. În penultimul act al probei de dublu, perechea româno-olandeză va juca cu învingătorii din meciul Pablo Cuevas (Uruguay)/David Marrero (Spania) — Raven Klaasen (Africa de Sud)/Rajeev Ram (SUA). AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

4 Voi ce părere aveți? / Are dreptate omul ăsta?

5 „M-au văzut că sunt interesat și au scumpit biletul”. Cum se stabilesc, de fapt, prețurile zborurilor