Irina-Camelia Begu s-a calificat în turul doi la Madrid

Jucătoarea Irina-Camelia Begu, locul 117 WTA, beneficiară a unui wild card, a învins-o, luni, cu scorul de 6-4, 7-5, pe sportiva chineză Shuai Zhang, locul 41 WTA, într-un meci care a durat o oră şi 47 de minute, din turul întâi al turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid.

Irina-Camelia Begu (Imagine: Mediafax Foto / AFP)

Begu va primi un cec în valoare de 21.600 de euro şi 65 de puncte WTA, pentru calificarea în manşa secundă.

În faza următoare, ea va juca împotriva învingătoarei dintre Karolina Pliskova (Cehia), locul 63 WTA, venită din calificări - Sabine Lisicki (Germania), locul 16 WTA şi cap de serie numărul 15.

A patra favorită a competiţiei feminine, Simona Halep, va evolua de la ora 16.00, pe Arena Arantxa Sanchez Vicario, cu Julia Goerges din Germania.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”