Jocurile Europene Baku 2015: Echipa feminină de tenis de masă a României, învinsă în optimi

Echipa feminină de tenis de masă a României a fost învinsă de Suedia, cu scorul de 3-1, sâmbătă, în optimile de finală la Jocurile Europene de la Baku.

Camelia Poștoacă a fost învinsă de Linda Bergstrom cu 3-1, Elziabeta Samara a pierdut fără drept de apel meciul cu Matilda Ekholm (0-3), tricolorele au redus din diferență în urma meciului de dublu (3-0), dar Bernadette Szocs a pierdut cu 2-3 meciul său de simplu și victoria a revenit Suediei.

Tot sâmbătă, echipa masculină a României întâlnește Portugalia (17,30, la București), în optimile de finală. AGERPRES 


populare
astăzi

1 MAI, contestat: „Au nevoie doar de proști fără studii” / Master rapid de ofițeri în un an exclude agenții cu experiență

2 Numerele câștigătoare la Loto, duminică, 19 iulie. Report de peste 8,12 milioane de euro la Loto 6 / 49

3 Viperele, active pe trasee / Primul ajutor vital și zonele unde riscul e mai mare

4 Litoralul comunist / când vacanța la mare era o evadare din lipsuri și control

5 Generalul Gheorghiță Vlad, imperturbabil în fața unui incident cu un militar la Ziua Aviației