Jocurile Europene Baku 2015: Echipa masculină de polo a României, învinsă de Germania

Selecționata de polo pe apă a României a fost învinsă de Germania cu scorul de 10-5, duminică, în al doilea său meci din Grupa B a turneului masculin care are loc în cadrul Jocurilor Europene de la Baku.

La Jocurile de la Baku, ambele competiții de polo pe apă, feminin și masculin, sunt considerate și Campionate Europene de juniori.

Selecționata României câștigase primul meci, contra Azerbaidjanului, cu scorul de 9-6.

Richard Huber, Bogdan Remeș, Viktor Kovats, Victor Antipa și David Bota au marcat golurile tricolorilor, în timp ce pentru Germania au înscris Vincent Winkler, Denis Strelezkij (5), Efstratios Manolakis, Alexander Bayer (2) și Philipp Dolff.

În ultimul său meci din grupă, România va înfrunta formația Ungariei, luni.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

4 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului

5 Ce a vrut să spună Xi Jinping când l-a avertizat pe Trump asupra „Capcanei lui Tucidide”. Reacția președintelui american