Kaiac-canoe: Echipajul masculin al României la canoe-4 1.000, argint la Europene

Echipajul masculin al României de canoe-4 1.000 m, alcătuit din Leonid Carp, Petre Condrat, Iosif Chirilă și Ștefan Strat, a cucerit medalia de argint la Campionatele europene de kaiac-canoe de la Racice (Cehia), după o cursă de urmărire de toată frumusețea, în care a urcat de pe locul 5 în finală pe un neașteptat, dar deplin meritat loc secund.

Medalia de aur a revenit în această probă Rusiei (Kiril Șamșurin, Rasul Ișmuhamedov, Viktor Melantiev, Vladislav Cebotar), cronometrat în 3'23"460/1000, românii au sosit la 1"332/1000, în timp ce medalia de bronz a fost câștigată de Ucraina, la 1"952/1000.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas