Kerber a învins-o pe Wozniacki în finala turneului de la Stuttgart

Jucătoarea germană de tenis Angelique Kerber a câștigat turneul WTA de la Stuttgart, dotat cu premii în valoare de 731.000 dolari, în finala căruia învins-o duminică în trei seturi, 3-6, 6-1, 7-5, pe daneza Caroline Wozniacki, cea care o eliminase în semifinale pe reprezentanta României, Simona Halep. Pentru acest succes, Kerber a fost recompensată cu un cec în valoare de 100.000 de euro și un automobil sport oferit de Porsche, sponsorul competiției de la Stuttgart.

La 27 de ani, Angelique Kerber, ocupanta locului 14 mondial, și-a trecut în palmares al doilea titlu al sezonului, după succesul înregistrat în urmă cu o săptămână la Charleston (SUA), și al 5-lea din cariera sa în circuitul WTA. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...