Liga 1: Steaua - Concordia Chiajna 2-2/Ocazie irosită

Steaua a ratat sansa de a reveni pe prima pozitie a clasamentului din Liga 1, dupa ce a remizat, scor 2-2, pe "Arena Nationala", cu Concordia Chiajna (etapa XXXI). Campioana s-a bucurat dupa infrangerea surprinzatoare a celor de la ASA la Medias (0-1), insa nu a putut sa profite de ocazia imensa pe care a avut-o.

Cu trei etape inainte de finalul sezonului, lupta pentru titlu este mai stransa ca niciodata. ASA Targu-Mures mai are un singur punct avansa fata de Steaua.

Program Steaua:

FC Brasov (deplasare), FC Botosani (acasa) si CSMS Iasi (deplasare).

Program ASA Targu-Mures:

Petrolul (acasa), Astra (deplasare) si Otelul (acasa).

Eroul meciului a fost arbitrul Sebastian Colțescu. Care a luat cel puțin două decizii controversate cu impact asupra rezultatului.


populare
astăzi

1 Înalta Curte a deblocat procesul în dosarul „lovitură de stat”: Călin Georgescu și Horațiu Potra, în judecată

2 Seceta severă dezvăluie Podul lui Constantin cel Mare, o rară minune romană

3 Ion Sturza / „Moldovenii risipesc energia României, au arătat degetul mijlociu”

4 Victor Ponta revine cu un partid nou: cum poate frâna AUR și ajuta președintele în 2028

5 Barje scufundate în Dunăre / operațiune complexă pentru salvarea Unității 2 Cernavodă