Liga I - Dinamo rămâne neînvinsă, după 2-0 cu Petrolul în etapa a 8-a

Dinamo București rămâne neînvinsă în Liga I după opt etape, sâmbătă seara impunându-se cu 2-0 (1-0) în fața echipei Petrolul Ploiești pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare, unde nu a primit gol în acest campionat. Golurile au fost marcate de Essombe, în minutul 19, și Gnohere, în minutul 73.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

3 Teheranul confirmă armistițiul anunțat de Trump și anunță deblocarea traficului în Strâmtoarea Ormuz

4 O fotografie care a rămas în istorie...

5 VIDEO „Vezi asta? Ce se întâmplă în spatele mingii?” / Val de teorii ale conspirației în mediul online după lansarea Artemis II