Liga I: ASA Tg. Mureș - Steaua 1-1

ASA Târgu Mureș și Steaua București au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), miercuri seara, pe Cluj Arena, din Cluj-Napoca, într-un meci din etapa a 20-a Ligii I de fotbal. Campioana a deschis scorul prin Lucian Filip (41), iar vicecampioana a restabilit egalitatea imediat după pauză, prin argentinianul Ramiro Costa (48).

Steaua a fost la primul meci cu Nicolae Dică în calitate de responsabil tehnic, după demisia lui Mirel Rădoi.

Steliștii au avut mai multe ocazii mari de gol: Stanciu a nimerit bara (37), tot el a trimis periculos, dar Stăncioiu a respins (45), decarul stelist fiind din nou aproape de gol în minutul 63. Stăncioiu a salvat un nou gol la lovitura de cap a lui Hamroun (67).

ASA are patru meciuri la rând fără victorie (trei egaluri, un eșec), iar Steaua nu are decât o victorie în ultimele șapte partide (trei egaluri, trei eșecuri).

Scorul a fost identic și în tur (1-1).

ASA Tg. Mureș — FC Steaua București 1-1 (0-1), Cluj Arena — Cluj-Napoca
Au marcat: Ramiro Costa (48), respectiv Lucian Filip (41).
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad); arbitri asistenți: Aurel Oniță (Constanța), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Flavius Alin Roșu (Timișoara)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) — CCA, Cristian Vasc (Târgu Lăpuș) — LPF

2 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!