Liga I: CS Universitatea Craiova - Dinamo București 0-0

CS Universitatea Craiova și Dinamo București au terminat la egalitate, 0-0, în Bănie, duminică, într-o partidă din etapa a 27-a a Ligii I de fotbal. Ambele echipe și-au creat ocazii de gol, repriza secundă fiind mult mai spectaculoasă decât prima. Cea mai mare ocazie a partidei a fost irosită de capverdianul Nuno Rocha (40), care a trimis din trei metri în brațele portarului Marc.

Dinamo a jucat în zece oameni din minutul 76, când Steliano Filip a primit al doilea cartonaș galben. Filip marcase în propria poartă la meciul din tur, încheiat 1-1.

Meciul a fost întrerupt pentru trei minute în minutul 4, după ce o petardă a explodat lângă portarul Traian Marc.

Polonezul Kamil Bilinski a fost căpitanul lui Dinamo în acest meci.

2 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 Se întâmplă lucruri? / Se strânge robinetul?

5 Dorel Vișan, premiat de Masonerie pentru prezența la Moscova...