Liga I: FC Voluntari - AFC Botoșani 1-1

Echipa FC Voluntari a terminat la egalitate pe teren propriu cu AFC Botoșani, scor 1-1 (0-1), vineri, în primul meci din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal. Echipa din Botoșani a înscris prima, prin argentinianul Gonzalo Cabrera, în minutul 18. Nou-promovata a egalat spectaculos, din lovitură liberă, prin Ionuț Bălan, în minutul 65. Gazdele au ratat o ocazie uriașă în ultimul minut, prin Zaharia.

Fostul rapidist Daniel Pancu a jucat la FC Voluntari din minutul 60.

FC Voluntari rămâne fără victorie în Liga I, având patru puncte, obținute din tot atâtea remize. FC Botoșani are 3 puncte, obținute tot din egaluri.

FC Voluntari — AFC Botoșani 1-1 (0-1), stadion "Dinamo" — București
Au marcat: Ionuț Bălan (65), respectiv Gonzalo Cabrera (18)
Arbitru: Horațiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenți: Mircea Orbuleț (București); Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Sorin Andrei Antonie (București)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) — CCA, Marin Petrache (Giurgiu) — LPF