Liga I: Meciul Dinamo - CSMS Iași, întrerupt zece minute din cauza scandărilor xenofobe

Meciul dintre echipele Dinamo București și CSMS Iași a fost întrerupt, în minutul 31, la scorul de 0-0, timp de zece minute, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei dinamoviste, joi seara, pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare, în cadrul etapei a 20-a a Ligii I de fotbal. Arbitrul Iulian Călin (Ștefănești) a decis întreruperea partidei și a trimis jucătorii celor două echipe la vestiare. După o pauză de zece minute, jucătorii au revenit pe gazon și jocul s-a reluat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan