Liga I: Pandurii Tg. Jiu - Concordia Chiajna 2-0

Pandurii Târgu Jiu a învins-o pe CS Concordia Chiajna cu scorul de 2-0 (1-0), vineri, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

Pandurii, echipa evident mai bună, s-a impus fără emoții. Răduț a deschis scorul din lovitură liberă cu trei minute înainte de pauză. Hora a majorat avantajul, din penalty, în minutul 68.

Victoria o duce pe Pandurii pe locul 2, cu 36 de puncte, la un punct de liderul Asta Giurgiu și cu trei puncte în fața Viitorului Constanța, aflată acum pe poziția a treia. Concordia, cu 14 puncte, rămâne pe locul 12, antepenultimul.

Acesta a fost meciul de debut al antrenorului Adrian Falub pe banca echipei din Chiajna. Tehnicianul l-a înlocuit în această săptămână pe Cornel Țălnar.

CS Pandurii Târgu Jiu — CS Concordia Chiajna 2-0 (1-0), Stadion "Municipal" — Drobeta-Turneu Severin

Au marcat: Mihai Răduț (42), Ioan Hora (68, penalty)

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenți: Ciprian Florin Danșa (Oradea), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)

Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Romulus Gabor (Hunedoara) — LPF

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...