Liga I: Pandurii Tg. Jiu - FC Brașov 2-0

Pandurii Tg. Jiu a învins-o pe FC Brașov cu scorul de 2-0 (1-0), vineri seara, pe teren propriu, în prima partidă din etapa a 31-a a Ligii I de fotbal. Gorjenii s-au impus prin golurile marcate de Paul Anton (29) și Mihai Roman (77).

Roman a ajuns la cota 13 în acest campionat, fiind al doilea în clasamentul golgheterilor, după Bogdan Mitrea (FC Viitorul), 14 goluri, la egalitate cu francezul Gregory Tade (CFR Cluj).

Pandurii are două victorii în ultimele trei meciuri și și-a asigurat în mare măsură rămânerea în Liga I.

FC Brașov are o singură victorie în ultimele opt partide (două egaluri, cinci eșecuri).

Pandurii s-a impus cu 3-0 în partida din tur, de sub Tâmpa.

CS Pandurii Tg. Jiu — FC Brașov 2-0 (1-0), stadion "Municipal" — Tg. Jiu
Au marcat: Paul Anton (29), Mihai Roman (77).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenți: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitri asistenți adiționali: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin), Andrei Florin Chivulete (București); arbitru de rezervă: Sebastian Stoianov (Constanța)
Observatori: Irina Mîrț (București) — CCA, Marcel Vasile (București) — CCA

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

2 O fată de 15 ani a fost omorâtă după ce a refuzat să se mărite cu un văr. Calvarul prin care a trecut adolescenta

3 SURSE Nicușor Dan ar putea desemna noul premier în următoarele 48 de ore

4 „Ion Iliescu a guvernat prin război hibrid înainte ca acesta să fie inventat oficial”

5 Un fost pușcaș marin din SUA care a luptat în Ucraina lansează un avertisment pentru NATO: „O companie ucraineană ar învinge una americană”