LPF: Valentin Lemnaru este jucătorul echipei Steaua Bucureşti

LPF: Valentin Lemnaru este jucătorul echipei Steaua Bucureşti

Atacantul echipei Universitatea Cluj, Valentin Lemnaru, este noul jucător al campioanei României, Steaua Bucureşti, a anunţat, joi, pe site-ul oficial, Liga Profesionistă de Fotbal.

Lemnaru, în vârstă de 30 de ani, evolua la Universitatea Cluj din vara anului trecut, iar în sezonul precedent a marcat 13 goluri în Liga I.

Valentin Lemnaru a mai jucat în cariera sa la echipele Politehnica Timişoara, Dunărea Călăraşi, Dinamo Bucureşti, Astra Ploieşti şi Pandurii Târgu Jiu.

 


populare
astăzi

1 Priviți, e președintele Nicușor Dan, surprins la „low cost” de o româncă! Unde a zburat șeful statului

2 Fiica șoferului lui Marius Voineag, procurorul șef al DNA, a fost angajată la Curtea de Conturi deși nu are studii superioare

3 VIDEO Trump, contrat dur de Melania după o discuție la telefon cu Vladimir Putin

4 Surpriza lui Bolojan pentru angajații de la Palatul Victoria: vor fi testați, o treime dintre ei urmând să fie concediați

5 ChatGPT l-a lăsat perplex pe filosoful Gabriel Liiceanu. „M-am speriat teribil”