Marc Marquez a câştigat Grand Prix-ul de la Indianapolis la MotoGP

Pilotul spaniol Marc Marquez (Honda) a câştigat, duminică, Grand Prix-ul de la Indianapolis la MotoGP, înregistrând a zecea victorie în zece curse disputate în acest sezon, informează AFP.

Marc Marquez (Imagine: AFP/ Mediafax Foto)

Marquez i-a devansat pe compatriotul său Jorge Lorenzo (Yamaha) şi pe italianul Valentino Rossi (Yamaha).

Campionul mondial en-titre este primul pilot care reuşeşte zece victorii consecutive după australianul Mick Doohan în 1997.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...