Maria Şarapova va juca împotriva unei românce, în turul doi de la US Open

Rusoaica a trecut de prima fază a competiţiei după ce a învins-o pe conaţionala Maria Kirilenko (113 WTA), scor 6-4, 6-0. De cealată parte, românca a înfrânt-o pe cehoaica Kristýna Plíšková (92 WTA).

Maria Şarapova poate recupera de anul trecut, când nu a participat la US Open, din pricina unei accidentări.
De asemenea, Simona Halep, cealaltă jucătoare din România calificată în turul doi al turneului american o va întâlni pe slovaca Jana Čepelová, într-un meci programat tot joi.

Halep, debut cu emoţii la US Open: o jucătoare fără număr a chinuit-o. Cu cine va juca Simona în turul II şi ce a spus

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

4 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”

5 Cine este Sorin Cîrstea, generalul numit de Nicușor Dan consilier de stat și secretar al CSAT