Mario Balotelli pleacă la Liverpool. Milan a acceptat oferta de 22 de milioane de euro a englezilor

Clubul AC Milan a acceptat oferta de 22 de milioane de euro făcută de gruparea FC Liverpool pentru atacantul Mario Balotelli, a anunţat, joi, site-ul sportmediaset.it.

Mario Balotelli (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Conform sportmediaset.it , administratorul delegat al clubului italian Adrian Galliani a acceptat oferta englezilor şi urmează ca şi Balotelli să-şi dea acordul pentru acest transfer.

Joi dimineaţă, postul de televiziune al grupării AC Milan a confirmat negocierile dintre cele două cluburi pentru transferul internaţionalului italian.

Mario Balotelli, în vârstă de 24 de ani, a fost achiziţionat de AC Milan în ianuarie 2013 de la Manchester City, după ce anterior mai evoluase la formaţiile Lumezzane şi Internazionale Milano.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

3 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

4 De ce apare România pe harta ISW privind „faza zero” a operațiunilor Rusiei în Europa

5 Cum a fost păcălită afacerista din din Satu Mare să-i trimită 2,5 milioane de dolari lui Henry Eke, cunoscut în Nigeria sub porecla „Excess Money”