Marius Copil și Alexandra Dulgheru au primit invitații pentru turneul de la Madrid

Marius Copil, proaspătul câștigător al turneului BRD Năstase Țiriac Trophy de la București, la dublu, alături de Adrian Ungur, și Alexandra Dulgheru au primite câte o invitație pentru a participa la turneul Mutua Madrid Open, care va avea loc în capitala Spaniei, între 1 și 10 mai. Alături de cei doi jucători români, organizatorii au mai acordat câte un wild-card pentru tabloul principal spaniolilor Pablo Andujar, Nicolas Almagro și Marcelo Granollers, la masculin, precum și italiencei Francesca Schiavone, la feminin.

La turneul de la Madrid, organizat de Ion Țiriac, vor mai fi prezenți, de asemenea, alți doi reprezentanți ai țării noastre: Simona Halep, a doua favorită a competiției feminine, și Horia Tecău, cap de serie numărul 5 la dublu, alături de partenerul său, olandezul Jean-Julien Rojer. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului