Monica Niculescu a câştigat turneul de la Guangzhou

Jucătoarea de tenis Monica Niculescu, locul 60 WTA, a câştigat turneul de la Guangzhou, cu premii în valoare totală de 500.000 de dolari, după ce a trecut în finală de sportiva franceză Alize Cornet, locul 22 mondial şi favorita numărul 2, scor 6-4, 6-0.

Meciul a durat o oră şi 44 de minute.

Pentru câştigarea turneului, Niculescu va primi 111.163 de dolari şi 280 puncte WTA.

Monica Niculescu se află la al doilea titlu din carieră, după ce în 2013 s-a impus la turneul de la Florianopolis. Ea a mai jucat două finale la Luxembourg, ambele pierdute, în 2011 şi 2012.

 


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

5 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului