Monica Niculescu a pierdut finala de la Katowice la dublu

Perechea Monica Niculescu/Klara Koukalova (România/Cehia), cap de serie numărul unu, a pierdut, duminică, finala probei de dublu din cadrul turneului de la Katowice (Polonia), dotat cu premii în valoare totală de 250.000 de dolari.

Monica Niculescu (Imagine: Arhiva Mediafax Foto / AFP)

Niculescu şi Koukalova au fost învinse în finală, cu scorul de 6-4, 5-7, 10-7, de cuplul Iulia Beigelzimer/Olga Savciuk (Ucraina), după o oră şi 33 de minute de joc, informează wtatennis.com.

Pentru prezenţa în finală la Katowice, Niculescu şi Koukalova vor primi un cec de 6.400 de dolari şi 180 de puncte WTA.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...