Monica Niculescu a ratat calificarea în turul al treilea al US Open

Jucătoarea de tenis Monica Niculescu, locul 41 WTA, a fost învinsă, joi, în turul al doile al US Open, cu scorul de 6-1, 6-4, de Flavia Pennetta (Italia), cap de de serie numărul 26 şi poziţia 26 în ierarhia mondială. Partida a durat o oră şi 19 minute.

În urma participării pe tabloul principal de simplu la US Open, Niculescu va primi un premiu de 68.600 de dolari şi 70 de puncte WTA.

Astfel, Simoa Halep a rămas singura jucătoare din România pe tabloul feminin de simplu. Ea este calificată în turul al treilea.

Monica Niculescu va continua pe tabloul de dublu, în echipă cu Olga Savciuk (Ucraina). Ele sunt calificate în turul al doilea.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...