Monica Niculescu a trecut și ea în turul doi la US Open

Monica Niculescu este a doua romanca ce a ajuns in turul doi al turneului de Grand Slam american, ea trecand in runda inaugurala de Alexandra Panova, venita din calificari, scor 7-6 (3), 5-7, 6-3.

Meciul Monicai Niculescu (41WTA) cu rusoaica de pe locul 132 in clasamentul feminin a durat aproape trei ore si jumatate.

In turul urmator romanca va juca cu italianca Flavia Pennetta, locul 26 in topul WTA.

Niculescu si Pennetta s-au mai intalnit pana acum de doar doua ori, in cursul anului 2010, in turneele de la Wimbledon si Cincinnati.

Monica a pierdut categoric ambele partide, ea luandu-i italiencei doar trei gameuri.

Halep a invins-o marti pe Marina Erakovic cu 6-2, 3-0, Halep trecand si ea in turul doi de la Flushing Meadows.

Celelalte romance ce s-au aflat la inceputul turneului pe tabloul principal, Irina Begu, Andreea Mitu si Alexandra Dulgheru au pierdut in primul tur.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor