Monica Niculescu s-a calificat în sferturile de dublu la Guangzhou

Perechea Monica Niculescu/Elitsa Kostova (România/Bulgaria) s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Guangzhou, dotat cu premii în valoare totală de 500.000 de dolari, informează wtatennis.com.

Niculescu şi Kostova au învins în primul tur, cu scorul de 6-3, 7-6 (7), într-o oră şi 36 de minute, cuplul chinez Shilin Xu/Zhaoxuan Yang.

În runda următoare, Monica Niculescu şi Elitsa Kostova vor întâlni perechea Andreja Klepac/Maria-Teresa Torro-Flor (Slovenia/Spania), cap de serie numărul 2.

 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...