Monica Niculescu s-a calificat în sferturile de dublu la Guangzhou

Perechea Monica Niculescu/Elitsa Kostova (România/Bulgaria) s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Guangzhou, dotat cu premii în valoare totală de 500.000 de dolari, informează wtatennis.com.

Niculescu şi Kostova au învins în primul tur, cu scorul de 6-3, 7-6 (7), într-o oră şi 36 de minute, cuplul chinez Shilin Xu/Zhaoxuan Yang.

În runda următoare, Monica Niculescu şi Elitsa Kostova vor întâlni perechea Andreja Klepac/Maria-Teresa Torro-Flor (Slovenia/Spania), cap de serie numărul 2.

 


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?