Muhammad Ali a fost spitalizat pentru pneumonie

Fostul pugilist Muhammad Ali a fost spitalizat pentru o uşoară pneumonie, a anunţat, sâmbătă, postul ESPN, citându-l pe purtătorul de cuvânt al fostului campion mondial la categoria grea.

Ali, 72 de ani, a fost internat sâmbătă, dar nu va rămâne mult timp în spital, a declarat purtătorul de cuvânt.

La cererea familiei Ali nu s-au oferit informaţii despre spitalul în care a fost internat fostul pugilist, care suferă şi de Parkinson.

 


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”