Oţelul Galaţi - Astra Giurgiu, scor 1-1, în Liga I

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Alibec, în minutul 21, gazdele reuşind egalarea prin Tudorie, în minutul 87.

0-1: De Amorim a primit o minge în partea stângă, i-a pasat lui Alibec şi acesta a înscris cu latul de la 14 metri.

1-1: Stoian a preluat un balon în careul adversa, a fost blocat, dar mingea a sărit la Tudorie care a înscris cu latul de la 6 metri.

Oţelul Galaţi: Hotoboc - Murgoci, Leca, Cucu, D. Popescu - Karlik (Tudorie '71), Helder - Grădinaru (Brigido '55), Cernat, I. Popa (Stoian '85) - C. Cristea. Antrenor: Tibor Selymes.

Astra Giurgiu: Lung jr. - L. Rus, Oros, Ben Youssef, Joaozinho - Yahaya (Seto '80), Laban - Enache, Budescu, De Amorim - Alibec (Florescu '83). Antrenor: Oleg Protasov.

Cartonaşe galbene: Karlik '52, Tudorie '88, Murgoci '90 / Joaozinho '27, Alibec '74, Florescu '84.

Arbitri: Dragoş Istrate (central) - Imre Bucsi, Marius Marchidanu (asistenţi) - Florin Dan (rezervă).

Observatori: Sorin Boca, Marin Petrache.

La partida de la Galaţi au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.