Patricia Țig s-a calificat în sferturile turneului ITF de la Sankt Petersburg

Jucătoarea română de tenis Patricia Maria Țig s-a calificat în sferturile de finală ale turneului ITF de la Sankt Petersburg (Rusia), dotat cu premii totale de 50.000 de dolari, joi, după ce a dispus cu 6-3, 6-3 de Anett Kontaveit (Estonia/N. 8).

Cele două jucătoare s-au mai întâlnit în 2010, ca junioare, la Budaors Cup, iar Kontaveit (acum în vârstă de 19 ani, locul 175 WTA) s-a impus cu 6-3, 6-3 în optimi.

Patricia Țig (20 ani, 220 WTA) va juca în sferturi cu Ana Vrljic, o croată de 30 de ani, aflată pe locul 223 în lume. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

4 Voi ce părere aveți? / Are dreptate omul ăsta?

5 „M-au văzut că sunt interesat și au scumpit biletul”. Cum se stabilesc, de fapt, prețurile zborurilor