Petra Kvitova și Agnieszka Radwanska s-au retras din turneul de la Sydney

Deținătoarea titlului Petra Kvitova și favorita nr. 2 Agnieszka Radwanska au declarat forfait duminică de la Turneul WTA de 687.900 dolari de la Sydney, ultimul concurs înaintea Australian Open, primul turneu de Mare Șlem al anului.

La Sydney, unde Simona Halep este cap de serie nr. 1, urmând s-o întâlnească în optimi pe Caroline Garcia, Kvitova (nr. 6 mondial) era a 3-a favorită, ea acuzând probleme gastrice, aceleași care au obligat-o să abandoneze săptămâna trecută la Shenzhen, unde a renunțat în primul tur în fața chinezoaicei Zhen Saisai, la scorul de 6-2, 2-0.

Radwanska, nr. 5 mondial, câștigătoare la Shenzhen, a acuzat o accidentare la piciorul stâng.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului