Petre Grigoraş a semnat un contract valabil două sezoane şi jumătate cu Pandurii Târgu Jiu

Antrenorul a fost singura opţiune a conducerii clubului după încheierea pe cale amiabilă a contractului cu Pustai. "Există un acord verbal, Grigoraş va fi noul antrenor al echipei Pandurii. Detaliile contractuale vor fi stabilite într-o întâlnire care va avea loc în această seară sau mâine, dar este destul de sigur că înţelegerea va fi semnată pe doi ani şi jumătate", au declarat surse din cadrul clubului.

Petre Grigoraş preia conducerea tehnică a formaţiei gorjene de la Cristian Pustai, cel care îi succedase la finalul mandatului precedent. Grigoraş a mai condus Pandurii Târgu Jiu între 4 octombrie 2010 şi 15 ianuarie 2013.

Tehnicianul Cristian Pustai şi-a reziliat, miercuri, de comun acord contractul cu gruparea gorjerană, motivându-şi decizia prin faptul că echipa s-a îndepărtat de obiectivul stabilit, participarea într-o cupă europeană.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență