PRIMA DECLARAŢIE a Simonei Halep după ce a ajuns LOCUL DOI MONDIAL

PRIMA DECLARAŢIE a Simonei Halep după ce a ajuns LOCUL DOI MONDIAL

PRIMA DECLARAŢIE a Simonei Halep după ce a ajuns LOCUL DOI MONDIAL

Întrebată cu cine se înţelege mai bine dintre jucătoarele din cadrul circuitului WTA, Halep a răspuns: "În circuit e destul de greu să ai prietene bune, dar acasă am o prietenă cu care vorbesc în fiecare zi. Vorbesc şi cu româncele din circuit, dar echipa mea este cel mai bun prieten".

Ea a afirmat că va fi greu să urce pe locul 1 al clasamentului WTA, precizând că se bucură de poziţia secundă pe care o ocupă în prezent. "Sunt foarte fericită să fiu pe locul doi în clasament. Este o zi mare pentru mine, dar vreau să rămân concentrată pe turneu, pentru că am meci în turul doi. Serena încă joacă, aşa că va fi greu să ajung numărul 1. Vreau să mă bucur de acest moment, pentru că sunt locul doi şi vreau să văd cât de mult pot sta pe această poziţie", a spus jucătoarea română, potrivit mediafax.ro .

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Citiți asta, oameni buni! Câți sinecuriști ca ăștia or fi în toată România?

2 BREAKING „Un bârlog de tâlhari” / Președintele Germaniei, atac fără precedent la conducătorii SUA

3 Presa din Ungaria / „Ursula von der Leyen face România măreață. Ce s-a întâmplat este fără precedent”

4 Cine era femeia ucisă de ICE. Proteste în mai multe orașe din SUA după violențele din Minneapolis

5 Trump aprobă sancțiunile împotriva Rusiei, punând presiune pe Putin. Senatul american se pregătește pentru un vot rapid