Primele declaraţii date de Simona Halep, după victoria de la Cincinnati

Primele declaraţii date de Simona Halep, după victoria de la Cincinnati

„Mulţumesc tuturor pentru susţinere! A fost un meci greu, vântul ne-a deranjat destul de mult, dar sunt foarte bucuroasă că am căştigat primul meci în Statele Unite!“, a declarat Simona Halep prin intermediul paginii sale de Facebook. Românca a acces în turul III de la Cincinnati fără probleme, urmând să se dueleze cu învingătoarea dintre cehoaica Lucie Šafářová (17 WTA) şi kazaha Zarina Diyzas (52 WTA). Pentru victoria sa, Simona Halep va fi premiată cu 105 puncte WTA şi 26.090 de dolari.

La ediţia trecută, ocupanta numărului doi în ierarhia mondială a tenisului feminin a ajuns până în sferturile de finală, în cadrul cărora a fost eliminată de liderul american Serena Williams. Sportiva originară din Constanţa are de apărat, anul acesta, 225 de puncte.


Debut în forţă la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer în optimi. Cu cine se poate duela în turul III

Prima reacţie a Simonei Halep, după ce a devenit numărul doi în ierarhia mondială a tenisului feminin

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Ucraina a publicat Lista localităților în care locuiesc în mod tradițional persoane aparținând minorităților naționale

2 România, performanță unică în UE. Daniel Dăianu: Să cobori deficitul de la peste 9% spre 6% este un act remarcabil. „Era devastator”

3 Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”

4 Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată

5 Ce pensie are Mircea Sandu, fostul președinte al Federației Române de Fotbal. „Am muncit 43 de ani”