Raonic a câștigat turneul ATP de la Brisbane, învingându-l în finală pe Federer (6-4, 6-4)

Turneul de tenis ATP de la Brisbane (Australia), dotat cu premii totale de 404.780 dolari a fost câștigat de canadianul Milos Raonic, nr. 14 mondial și cap de serie nr. 4, care l-a învins duminică în două seturi, 6-4, 6-4, pe elvețianul Roger Federer, cap de serie nr. 1 și nr. 3 mondial. Canadianul, reputat pentru serviciul său puternic, își începe ideal, cu un titlu câștigat, noul sezon 2016, cu o săptămână înaintea debutului primului turneu de Mare Șlem al anului, Australian Open.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan