Rapid n-a primit licenţa şi nu poate să promoveze în Liga I. Clubul face apel

Răspunsul Comisiei conuse de Viorel Duru a fost negativ, astfel că giuleştenii nu au primit dreptul de a promova în Liga I. Motivul? Datorii către doi foşti jucători ai echipei, din sezonul 2008-2009, Julio Cesar şi Daniel barioni Paulista.

Clubul nu se va împăca însă cu acest verdict şi intenţionează ca săptămâna viitoare să meargă la Comisia de Apel, unde speră ca decizia să fie întoarsă.

Speranţele giuleştenilor se leagă de faptul că Săgeata Năvodari şi FC Braşov au primit licenţa după ce sau adresat Comisiei de Apel.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate