Real Madrid, învinsă la Sevilla, Barcelona singură în frunte

Real Madrid a suferit prima înfrângere a sezonului, pierzând cu 2-3 la Sevilla, duminică, în etapa a 11-a a Campionatului de fotbal al Spaniei, în timp ce FC Barcelona, 3-0, acasă cu Villarreal (2 goluri Neymar), a rămas singură în fruntea clasamentului, cu 20 de zile înaintea El Clasico, programat pe 28 noiembrie, pe stadionul madrilen Santiago Bernabeu.

În clasament, FC Barcelona are 27 de puncte, fiind urmată de Real, cu 24 puncte și Atletico Madrid — 23 puncte. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas