Real Madrid, învinsă la Sevilla, Barcelona singură în frunte

Real Madrid a suferit prima înfrângere a sezonului, pierzând cu 2-3 la Sevilla, duminică, în etapa a 11-a a Campionatului de fotbal al Spaniei, în timp ce FC Barcelona, 3-0, acasă cu Villarreal (2 goluri Neymar), a rămas singură în fruntea clasamentului, cu 20 de zile înaintea El Clasico, programat pe 28 noiembrie, pe stadionul madrilen Santiago Bernabeu.

În clasament, FC Barcelona are 27 de puncte, fiind urmată de Real, cu 24 puncte și Atletico Madrid — 23 puncte. AGERPRES 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei