Rezultate din optimile de finală ale Ligii Campionilor

Marţi, 10 martie

(+) FC Porto (Portugalia) - FC Basel (Elveţia) 4-0, în tur 1-1

Au marcat: Brahimi '14, Herrera '47, Casemiro '56, Aboubakar '76

(+) Real Madrid (Spania) - Schalke 04 (Germania) 3-4, în tur 2-0

Au marcat: Cristiano Ronaldo '25, '45, Benzema '53 / Fuchs '20, Huntelaar '40, '84, S. Sane '57

Miercuri, 11 martie

Chelsea Londra (Anglia) - (+) Paris Saint-Germain (Franţa) 2-2 după prelungiri, în tur 1-1

Au marcat: Cahill '81, Hazard '96 (penalti) / David Luiz '86, Thiago Silva '114

(+) Bayern Munchen (Germania) - Şahtior Doneţk (Ucraina) 7-0, în tur 0-0

Au marcat: Muller '4 (penalti), '52, Boateng '34, Ribery '49, Badstuber '63, Lewandowski '75, Gotze '87

Marţi, 17 martie

(+) AS Monaco (Franţa) - Arsenal Londra (Anglia) 0-2, în tur 3-1

Au marcat: Giroud '36, Ramsey '79

(+) Atletico Madrid (Spania) - Bayer Leverkusen (Germania) 1-0, 3-2 la lovituri de departajare, în tur 0-1

A marcat: M. Suarez '27

Miercuri, 18 martie

FC Barcelona (Spania) - Manchester City (Anglia), în tur 2-1

Borussia Dortmund (Germania) - Juventus Torino (Italia), în tur 1-2.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei.

1 Un text dur și fără perdea despre ce se întâmplă acum în Ucraina și în „lumea civilizată”

2 Dezvăluiri despre culisele unor negocieri secrete care ar fi putut termina demult războiul din Ucraina / Putin și Zelenski au fost dispuși să ia în cons…

3 Hărți care dau fiori / Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. România, printre țările aflate în pericol

4 VIDEO Unde o fi plecat așa intempestiv Nicușor Dan?