Șah: Patru victorii românești în runda inaugurală a Campionatului European individual de la Ierusalim

Patru șahiști români au obținut victorii în runda inaugurală a Campionatului European individual de la Ierusalim, care are loc până pe 8 martie.

Toate victoriile s-au înregistrat în fața unor jucători care reprezintă Israelul: Constantin Lupulescu l-a învins cu piesele negre pe David Gershkowich, Mihail Marin a câștigat cu albele în fața lui Yair Kraus, Vlad-Victor Bârnaure s-a impus, cu albele, în fața lui Zuri Chachashvili, iar Mircea-Emilian Pârligras l-a învins, cu negrele, pe Arad Zak.

În alte meciuri, Bogdan-Daniel Deac a remizat cu ucraineanul Iuri Kuzubov, iar Camelia-Adriana Ciobanu a fost învinsă de suedezul Nils Grandelius. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

2 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

3 Stadiul lucrărilor pe A0 Nord, lotul Afumați - Pantelimon. CNAIR cere constructorului chinez să mobilizeze mai mulți muncitori

4 Șoșoacă, mesaj din Rusia / „Uitați-vă și voi ce frumos e. Ăștia sunt extrem de civilizați, bă, eu n-am văzut atâta verdeață”

5 Prima cale ferată din România, construită acum peste 150 de ani, intră în modernizare. Când este estimată reluarea circulației