Scrimă: România, medalie de bronz la concursul de Cupă Mondială de la Barcelona

Echipa feminină de spadă a României, alcătuită din Simona Gherman, Ana Maria Brânză, Simona Pop și Amalia Tătăran, a cucerit medalia de bronz în concursul de Cupă Mondială de la Barcelona.

Duminică, România a învins Rusia cu 33-32 și s-a clasat pe locul 3.

România a învins în optimile de finală echipa Israelului, cu 43-35, în sferturile de finală a trecut de China, cu 35-31, iar în semifinale a fost învinsă de Suedia, 45-33.AGERPRES 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...