SENZAŢIE - Steaua a dus România pe locul 3 în Europa. Care este, de fapt, performanţa campioanei

Steaua a contribuit cel mai mult la coeficientul UEFA

Trupa lui Costel Gâlcă a disputat până acum, în preliminariile UCL din acest sezon, cinci meciuri, fără să piardă vreunul. Bilanţul Stelei: 4 victorii şi un egal, adică 4,5 puncte.

În acest moment, România se află pe locul 3 în topul coeficienţilor din acest sezon. Formaţiile din ţara noastră au acumulat în total 11,5 puncte, care se împart la numărul de echipe, adică 4 (Steaua, Petrolul, Astra şi CFR). De aici, rezultă coeficientul de ţară: 2,875.

În faţa noastră se află, surprinzător, Kazakhstan (3,37) şi Croaţia (3,37).

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Panouri publicitare misterioase, în București. „Nu au absolut niciun site, niciun nume, nici un logo pe afișe"

2 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 Decese și dispariții misterioase în rândul savanților legați de programe clasificate ale SUA. Al nouălea om de știință mort în circumstanțe neclare

5 „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor” / Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor