Sferturile Ligii Campionilor, în imagini. Real-Borussia, cel mai dezechilibrat meci al turului

În primele două confruntări din faza sferturilor s-au înregistrat două remize care lasă deschisă soarta calificării: Barcelona - Atletico Madrid 1-1 , respectiv Manchester United - Bayern Munchen 1-1 , însă oaspeţii acestor partide au avantajul golurilor marcate în deplasare.

Un meci viu disputat a fost şi PSG - Chelsea, încheiat cu 3-1 pentru parizieni. Chiar dacă echipa lui Laurent Blanc a câştigat la două goluri diferenţă, calificarea nu este încă jucată, deoarece nu este exclus ca Chelsea să întoarcă rezultatul pe "Stamford Bridge".

Mai puţin atractivă în retur va fi partida Borussia Dortmund - Real Madrid. În tur, madrilenii au câştigat cu 3-0 şi e cvasi-imposibil ca nemţii să poată înscrie trei goluri în retur, fără să primească.

Faza în urma căreia Bale a făcut 1-0 pentru Real Madrid în meciul cu Borussia Dortmund FOTO Reuters