Simona Halep a confirmat participarea la turneul de la Sydney (WTA)

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, a confirmat participarea la turneul WTA de la Sydney, care se va desfășura în perioada 10-16 ianuarie. Alături de Halep, vor mai evolua la Sydney și poloneza Agnieszka Radwanska, cehoaicele Petra Kvitova, Lucie Safarova, germanca Angelique Kerber, elvețianca Belinda Bencic, italianca Roberta Vinci, americanca Madison Keys etc.

Petra Kvitova a câștigat titlul la Sydney în 2015.

Premiile totale la feminin vor atinge un milion de dolari americani, campioana urmând să primească circa 300.000 de dolari, mai mult decât învingătorul de la masculin.

Turneul de la Sydney este al doilea la care Halep confirmă participarea, după cel de la Brisbane (3-9 ianuarie). AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului